wtorek, 4 października 2016

Pola Chwały 2016r.

A jednak się nie udało, zdobyć szabli.

Pierwsza gra, rozpoczęła się tragicznie, rzuty na scenariusz to 3, 0, 0. Zagrałem podjazdem na 7PS, a Olbracht 8PS (Oskierko). Utraciłem punkt, bo nie miałem 2 podstawek i już wiedziałem, że wioska będzie spalona. Szarżami próbuje wejść do wioski, ale jednak wioskę też przejmuje Olbracht i tak pozostaje do końca gry. Ciekawsze zdarzenia to szarża w wiosce, atakuje tak, żeby zaangażować jak najwięcej jednostek Olbrachta. Rzucam ośmioma kośćmi na 6, trafiam 2, w tym jedną Olbracht obronił. Chyba walka zakończyła się remisem lub moją wygraną, ale Olbracht dodatkowo zdał testy morale. Wynik taktyk w plecy.

Przegrana, dała mi początkującego gracza Chan Duo (Sławka), który gra Tatarami. Różnica w PS pozwoliła wylosować zasadzkę. Taktyki, to strzelanie (wsparcie ogniowe) oraz dołożenie budynku, co spowodowało, że nie było efektów. :)

Rozstawiałem się długo, aż do 16:30, zaczęliśmy chyba o 18:00.(godziny na fotkach pokazują, że od rozstawiania strefy do pierwszych ruchów minęły  2 godziny) To był mój błąd, że sam siebie oraz przeciwnika nie poganiałem. Pierwsza tura to moje szarże prowadzone przez 2 moje pułki. Caprara spokojnie poczekał na Nogajów, a pułk piechoty przyjął spokojnie na pikinierów kolejnych Tatarów. Po pierwszej turze miałem przewagę na froncie, gdzie broniły się moje 2 pułki rajtarskie i pułk RON-u. Wiedziałem, że Tatarzy mi już nie uciekną, miały do krawędzi ok 25 cm. Jedynie gorzej wyglądała sytuacja na skraju taboru. Tu potraciłem kilka podstawek, część oddziałów było zdezorganizowanych. Na pomoc jednak ruszył Caprara.
II tur i ostatnia !!!! Zebrałem oddziały i ruszyłem do kolejnych szarż, wygrałem wszystkie walki, moje działa zaczęły walić, piechotę zacząłem wycofywać (tu mnie Sławek zaskoczył, że szarżował na mnie). Tabor strzelił mi do pancernych na flankę, trafił 3 razy, a ja wybroniłem 2 :) Test Morale też był zdany (wydałem na niego wszystkie rozkazy). Ucieczki Tatarów, spowodowały, że zagrożony był Tuhaj Bej. Pułk jeden osiągnął próg złamania, ale był zdany. Sytuacja była po grze następująca, ja miałem stracony 4 podstawki z różnych pułków, oraz 2 w jednym, tylko pułk piechoty musiał testować, ale zdał. Tatarzy byli przy krawędzi, tabor i Kozacy to była siła, która była nie naruszona. W następnej turze cała Artyleria miała strzelać do niego. Wygrana strategiczna, była szansa na historyka lub zwiększenia małych punktów.

Kilka fotek:
Podjazd
 Dywizja nr 1
 


Od innych graczy, nie graczy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Niepołomice 2017 Test Zgrupowania

W piwnicach zamku po raz kolejny pobawiłem się w Ogniem i Mieczem, turniej zorganizowany przez Wargamer, gdzie było 11 uczestnik...